restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują mniej znane dania takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również nie tak znane włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz dania z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Obiad w stylu włoskim bez wyjątku powinien zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włochów standard. La grande Mamma Kraków Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie bolgheri, kalabryjskie lamezia i monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film