Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/opieka-poloznej

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wskutek tego też kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez speców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, ale w głównej mierze także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje wiele radości, ale też o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są fenomenalne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak też o ich komfort oraz solidne samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.