Kraków szykuje się na wybory

Jednym spośród największych wyzwań w większości miast w Polsce jest stan dróg. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby samochodów na polskich drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Na tle pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną linię autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.